Access Enerji Dönüşümü (Access Energy Transformation ) sistemi içerisindeki başlangıç çalışmasıdır. Bu çalışmalar Amerika`da Gary Douglas ve Dr.Dain Heer tarafından geliştirilmiştir.

Beynimiz büyük bir kapasitördür. Yani gerilim ve elektrik yükü biriktiren bir aygıt gibidir. Tüm düşüncelerimizin ve duygularımızın, algı ve hislerimizin bir elektriksel bileşeni vardır.

Anlam yüklediğimiz her şeyi beynimizde depolarız. Beyin adeta dev bir bilgisayar gibidir.

Başımızın üzerinde düşüncelerimizin, fikirlerimizin, duygularımızın, inançlarımızın ve kararlarımızın depolandığı 32 enerjetik, elektrik şarj deposu bulunur. Çocukluktan gelen davranış biçimleri, inanç sistemleri ve bakış açıları bizi etkileyen birikimlerdir. Bars seansında bu noktalara parmak uçları ile yumuşakça dokunularak(akupress), bu noktalar aktive edilir ve burada birikmiş elektrik yükü ile beraber o konu hakkında geçmişten getirdiğimiz tüm kısıtlamalar ve blokajlar elektro manyetik olarak serbestleşir. Tıpkı bilgisayarımızdaki gereksiz dosyaları silmek gibi.

Yaklaşık yarım saatten bir saate kadar süren seans sırasında beyin dalgaları yavaşlar. Etki ortaya çıkar. Kullanılan noktalar, akupunktur meridyen noktaları ile eşleşmektedir. Beden enerjisi dengelenmiş olur.